elma energia

Oferujemy automatycznie regulowane baterie kondensatorów do kompensacji zarówno przy symetrycznym jak i asymetrycznym obciążeniu faz. Ponad to oferujemy również kompensatory nadążne o czasie załączania kondensatorów 20ms - jest to idealne rozwiązanie wszędzie tam gdzie występują szybkie zmiany w poborze prądu np: spawarki, windy, tokarki.  

ELMA ENERGIA sp. z o.o. 10-192 Olsztyn ul. Wioślarska 18
tel: +48 89 523 84 90 fax: +48 89 675 20 85
e-mail: elma@elma-energia.pl

Styczniki do kondensatorów

Zastosowanie

Styczniki niskich napięć typu 3SC19 przeznaczone są do łączenia trójfazowych obwodów pojemnościowych (kondensatorów) w trójfazowych sieciach niskich napięć 400V. one są w cewki 230V AC. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych, do minimum ograniczone są skutki stanów nieustalonych (przepięcia, przetężenia prądowe) towarzyszące załączaniu i wyłączaniu odbiorników pojemnościowych.

W przypadku załączenia pojedynczego kondensatora stycznikiem o tradycyjnym rozwiązaniu, może pojawić się prąd załączania 30 razy wyższy od prądu znamionowego kondensatora. W przypadku baterii z kilkoma członami, prąd ten może osiągać wartość kilkaset razy większą od wartości znamionowej.

Tak wysokie wartości mogą doprowadzić do zgrzewania się styków standardowych styczników oraz uszkodzenia kondensatora. Konstrukcja stycznika z układami miękkiego załączania gwarantuje ograniczenie zakłóceń prądowych towarzyszących załączaniu obwodów pojemnościowych do wartości dozwolonych
normą IEC 60831 (100ICN przez 0,5 okresu).

Pliki

styczniki_3SC19.pdf

Oferta

Sklep internetowy

sklep

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem