elma energia

Urządzenia i aparaty rozdzielcze nn i SN

ELMA ENERGIA sp. z o.o. 10-192 Olsztyn ul. Wioślarska 18
tel: +48 89 523 84 90 fax: +48 89 675 20 85
e-mail: elma@elma-energia.pl

Blokady do rozdzielnic wnętrzowych

 

Wnętrzowa blokada elektromagnetyczna jest urządzeniem elektrycznym stanowiącym zabezpieczenie elementów będących pod wysokim napięciem znajdujących się wewnątrz szafy przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich.

Dane znamionowe
Napięcie sterowania: 110V DC, 220V DC lub 220V AC
Długość sworznia ryglującego i skok: wg rysunku
Stopień ochrony obudowy: IP41

Zasada działania
Przy braku napięcia pomocniczego, sworzeń blokady WBE pozostaje w pozycji maksymalnie wysuniętej i bez możliwości cofnięcia sworznia suwaka (4). W tym stanie pracy, w sytuacjach awaryjnych, takich jak zanik napięcia sterowania, cofnięcie sworznia ryglującego możliwe jest tylko i wyłącznie przy pomocy klucza (5). Aby awaryjnie zwolnić blokadę, należy przekręcić klucz o 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i przemieścić uchwyt suwaka w pozycję „O”. W warunkach normalnej pracy zwolnienie blokady możliwe jest po podaniu napięcia pomocniczego na zaciski elektromagnesu blokady. Wówczas, aby zmienić położenie sworznia ryglującego, należy wcisnąć przycisk (1) i przemieścić uchwyt suwaka (4) z pozycji „Z” do pozycji „O”. Gotowość urządzenia do przejścia w stan odblokowania sygnalizuje dioda (2).
Na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie z ryglowaniem mechanicznym sworznia w pozycji zwolnienia blokady (typ WBEm). Wówczas po zaniku napięcia pomocniczego sworzeń (3) nie powraca do stanu blokowania automatycznie, lecz wymaga ręcznego przesunięcia suwaka (4) z punktu „O” do punktu „Z”.


Warunki pracy
Temperatura otoczenia: -10...+40°C
Wysokość n.p.m.: ≤1000m
Wilgotność względna: ≤95% w ciągu dnia, ≤90% w ciągu miesiąca
Brak atmosfery aktywnej chemicznie, brak niebezpieczeństwa wybuchu, brak silnych wibracji.

Pliki

Blokada_WBE-rysunek.pdf

blokada_WBE.pdf

Oferta

Sklep internetowy

sklep

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem